מה בין התחברות מחדש וסירי מבית אפל?

לפני כשבועיים התחדשתי לי במכשיר אייפון חדש, אחרי שהטלפון הקודם שלי שבק חיים.

אחת הפונקציות המדוברות ביותר בשוק הטלפונים הניידים מאז תחילת אוקטובר היא "סירי" של אפל אשר מותקנת באייפון.
סירי הוגדרה על ידי אפל כבינה מלאכותית שיושבת בחוות מחשבים ענקית, ומקבלת מאיתנו באמצעות האייפון פקודות והוראות (בשלב זה בסיסיות ) ומנסה להקל על חיינו.

בארה"ב סירי עובדת אחרת מאשר בארץ, ולפעמים סירי גם לא מבינה את המבטא הישראלי שלי, אבל לאט לאט שתינו לומדות להכיר אחת את השניה (בעיקר אני אותה, יותר מאשר היא אותי) ורוקמות מערכת יחסים מרתקת.

אתמול קראתי מאמר באינטרנט המדבר על סירי ועל בינה מלאכותית וכשקראתי את המאמר הזה הבנתי משהו בקשר לתדרי התחברות מחדש.

כאשר אני מנסה לתאר כיצד ריפוי בתדרי התחברות מחדש פועל, אני אומרת כי לתדרים יש בינה משדלהם, חוכמה משלהם ולכן הם יודעים מה צריך לרפא, ואיך לרפא?, גם כשעניתי את זה לשאלות של אנשים הרגשתי מוזר, מה זאת אומרת לתדרים יש בינה משלהם, הם הרי לא דבר מוחשי.

התחברות מחדש | סירי | אפל | בנתיב הרוח

שימו לב בתמונה:
סירי שואלת אותי מה היא יכולה לעזור לי ?
אני שואלת מה זה התחברות מחדש ?
והתשובה, אני לא יודעת, האם את רוצה שאחפש באינטרנט עבורך ?

סירי כבינה מלאכותית עדיין צריכה שננחה אותה בכל פעולה, שנאשר לה כל פעולה שאמרנו לה לעשות, וזה להבדיל מבינת התדרים של התחברות מחדש שפשוט מגיעה למטופל ומביאה לאיזון דבר שמביא לריפוי, ללא כל הנחיה שלנו למיקום הטיפול או לבעיה ממנה סובל המטופל.

השבוע באחד הטיפולים אמר לי המטופל שהרגיש את הטיפול בדיוק במקום שכואב לו, אבל בדיוק והוא פשוט היה נפעם מזה, אני רק חייכתי וחשבתי על בינת התדרים.

אשמח לקרוא את דעתכם על בינת תדרי התחברות מחדש

פורסם ביום: 20 בדצמבר, 2011 | בשעה: 7:00 | קטגוריות: הילינג | טיפול, התחברות מחדש | ניתן להתעדכן בתגובות חדשות לפוסט באמצעות פיד RSS 2.0 . ניתן להוסיף תגובה, או לשלוח טראקבק ישירות מאתרך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*